Zamknij

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej polityce prywatności.

Grupa: Choroby

avatar # Autor: cortez Wysłano: 23.11.2011 (11:14) Odpowiedzi: 92

NT Przezierność Karkowa !!!!

Witam ! Jestem w 11 tygodniu ciąży i 3 dniu . Wczoraj byłam na usg i lekarz zrobił mi pomiar fałdu karkowego i wyszła mu górna norma 25 -26 mm przy CRL 4,65 cm. ( norma do 25mm ) Po czym skierował mnie do kliniki na usg genetyczne na bardzo profesjonalnym sprzęcie,które odbędzie się dopiero w poniedziałek.
Powiedział że mam się nie martwić ( łatwo mu mówić ) Bo to tylko górna norma i wcale nie oznacza że musi być źle.
Czy miała któraś z was podobny problem i wszystko skończyło się dobrze? Pozdrawiam.
avatar # 23.11.2011 (15:52) Wlasnie czytalam o tych NT i nawet takie jak twoje byly przypadki ze dziecko bylo zdrowe wiec zalezy od szczecia chyba tylko .
avatar # 24.11.2011 (10:05) ja przy pierwszej ciąży miałam 25 mm i też panikowałam....mimo, że nosek widoczny na kilometr( kośc nosowa to kolejny marker sprawdzający ) oczywiście synek zdowy. Teraz jestem w drugiej( 14tydz) i NT mam 17 mmi piękny mały nosek smilie1.gif
Mateusz
5 lat 2 miesiące 3 dni
Martyna
2 lata 5 miesięcy 6 dni
avatar # 24.11.2011 (10:09) u mnie sie okaze w poniedzialek o 17 tej .
Dziekuje dziewczyny za informacje smilie3.gif Na razie sie staram nie myslec o tym smilie3.gif
avatar # Konto nieaktywne 28.11.2011 (09:18) Cortez 3mam kciuki za dzisiejsze badanie ... Daj nam znać co i jak smilie1.gif Czekam na wiadomość że wszystko jest dobrze
avatar # 28.11.2011 (10:54) Na pewno dam znac. Caly czas sie denerwuje ...Chociaz sie staram nie myslec o tym zajmuje sie czyms innym , to i tak mnie dopadaja takie mysli ze nie pytajcie , przestalam sie cieszyc z ciazy , nawet z nadchodzacych swiatsmilie2.gifsmilie2.gif
Becze bez powodu ..
Eh na domiar tego dzis dopadly mnie od rana straszne mdlosci i wymioty ( 1 raz ).. ale juz jest lepiej.
avatar # 28.11.2011 (19:30) a więc jestem po badaniu .. CRL czyli dlugosc plodu wynosi 5,84 cm a Nt czyli przeziernosc owa 2,53 mm ..w najszerszym miejscu bo w innej pozycji np 1,8 mial.
Ale ona powiedziala ze nie widzi nie prawidlowosci bo nie tylko NT sluzy do oceny nieprawidlowosci .. np brak kosci nosowej , albo male udo .
Robiono mi jeszcze test podwojny z krwi , to bedzie 1: .... do ilus ze dziecko moze byc chore Wyniki do 14 dni .. Ale ruchliwe jest bardzo smilie1.gif no i lekarz powiedziala ze wszystko ksiazkowe .. a kosc nosowa idealna. Widzialam nawet szczeke smilie1.gif Wiec widzialam moje dziecko w calej okazalosci smilie1.gif I oby bylo wszystko w porzadku smilie1.gif Takiej jestem mysli .. nie moze byc inaczej kurna.

Ale ogolna notka jest taka :

Kszalt czaszki prawidlowy o zachowanej ciaglosci kosci pokrywy czaszki . Kosc nosowa obecna .
W obrebie osrodkowego ukladu nerw. uwidoczniono prawidlowe sploty naczyniowkowe stosowne do wieku ciazy.
Nie stwierdzono nie prawidlowosci w budowie cewy nerwowej .
Serce prawidlowej wielkosci. Czynnosc serca miarowa.
Zoladek plodu zlokalizowany po lewej stronie , pod przepona , wypelniony przecietna iloscia plynu.
Pecherz moczowy wypelniony przecietna iloscia plynu.
Uwidocznione 4 konczyny o prawidlowym napieciu miesniowym oraz ruchy plodu.
Kosmowka krzewiasta zlokalizowana na tylnej scianie bez cech odklejania.
avatar # 28.11.2011 (19:33) no i super Cortez smilie1.gif
a mialas 3d?
Lidia Anna
4 lata 6 miesięcy 27 dni
Antonina Michalina
2 lata 7 miesięcy 17 dni
avatar # 28.11.2011 (19:50) brawo.gif bardzo się cieszę trzymałam kciuki
Aleksander Dawid
5 lat 11 miesięcy 17 dni
avatar # 28.11.2011 (19:52) Nie 3 D nie ale i tak mi to starczy jak narazie smilie1.gif
Wszystko widzialam nawet szczeke smilie5.gif
3 D zrobie ok 20 tygodnia smilie1.gif
cortez napisała:
Nie 3 D nie ale i tak mi to starczy jak narazie smilie1.gif Wszystko widzialam nawet szczeke smilie5.gif 3 D zrobie ok 20 tygodnia smilie1.gif
czyli wszystko jak mowilam smilie6.gif a 3 D to raczej polecaja ok 30 tyg bo już ładniej twarzyczka wygląda i lepsze zdjęcia na pamiątkę są
Lidia Anna
4 lata 6 miesięcy 27 dni
Antonina Michalina
2 lata 7 miesięcy 17 dni

Zaloguj się by móc odpowiadać w tym wątku.

Zapisuję... Pozostało znaków 6000