Zamknij

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej polityce prywatności.

Grupa: Choroby

avatar # Autor: agusiek29 Wysłano: 16.3.2009 (21:03) Odpowiedzi: 9

uczulenie , wysypka , plamki w ciąży

Witajcie!

Dziewczyny, mam pytanko ... ale zacznę najpierw od swoich objawów..

Otóż od kilku dni mam niewielką wysypkę a dokładnie takie lekko czerwone plamki na szyi, dekolcie , piersiach , ze trzy na brzuchu i tyle samo na wewnętrznej częsci jednej ręki , na nogach nie mam ani jednej , dodam ,że nie jest to ogólnie swędzące chyba ,że sama to narusze to leciutko swędzi .
I właśnie cały czas główkuję od czego to może być ( nigdy nie mialam alergii na nic ale wiem ,że w ciąży może jednak wystąpić ) podejrzewam Prenatal bo zaczęłam go brac od 1,5 tygodnia ale sama nie wiem... Czytałam też dużo o cholestazie ale z tego co zauwazyłam to nie są to jej objawy...
Podpowiedzcie dziewczyny ... Czy któraś miała taki problem po witaminach?
Z góry dzięki i pozdrawiam ciepło !

Witaj.Jeśli chodzi o plamki,to miałam jak byłam w ciąży,ale na twarzy.Z tym,że to pewnie przebarwienia były od słońca,bo akurat wtedy strasznie grzało i mimo kremów z filtrem jakoś słońce się dostało i podrażniło,a nie alergia.Te nieszczęsne plamy zeszły dopiero w 3 mies po porodzie,męczyłam się z nimi długo i płakac mi się chciało,jak patrzyłam na nie,ale na szczęscie już nie ma po nich śladu.Co do witaminek,to nie wiem,nie miałam z tym problemów.

Vikusia
6 lat 14 dni
Gabriel Tomasz
4 lata 4 miesiące 19 dni

Witaj Weronika .

Ahh też już przychodziło mi do głowy ,że to jakies przebarwienia ale właśnie przeważnie to na twarzy one wystąpują a ja ich tam nie mam wogole , narazie odstawiam prenatal i zobaczę czy to coś skutkuje. Pozdrawiam

Emilka
5 lat 0 dni

to lepiej zebys na buzce nie miala bo ja akurat mam i tez czasem ryczec mi sie chce na dekolcie tez mam to sa te cale zmiany hormonalne chciala bym zeby mi juz to minelo

ewaaa11tydzien napisała:
to lepiej zebys na buzce nie miala bo ja akurat mam i tez czasem ryczec mi sie chce na dekolcie tez mam to sa te cale zmiany hormonalne chciala bym zeby mi juz to minelo

Nie martw sie,po ciazy wszystko zniknie,tylko korzystaj ze słońca z umiarem;)

Vikusia
6 lat 14 dni
Gabriel Tomasz
4 lata 4 miesiące 19 dni
avatar # 3.4.2009 (13:48) Cholestaza ciążowa to napewno nie jest, bo ja ją mam i nie mam wysypki, tylko skóra ogólnie bardzo swędzi.
Ja w pierwszych miesiącach miałam kilka krostek na rękach, dekoldzie, na twarzy, troszkę swędziały, ale koleżanki w pracy powiedziały, żebym odstawiła wszystkie cytrusy. Nigdy nie miałam uczulenia na cytrusy, ale odkąd ich w ciąży nie jem to żadnych krostek nie mam
avatar # 7.8.2009 (12:17) plamki juz daaawno minęły smilie1.gif to było chyba od ucisku na wątrobę bo przy okazji miałam okropne zgagi.. i uczulenie na witaminy to tez nie było.. ale grunt ,że minęło . Lekarz mówił tylko ,że to uroki ciąży..
Emilka
5 lat 0 dni
avatar # 16.12.2009 (00:48) Od kilku dni mam właśnie dziwne krostki, zaczerwienione i swędzą choć są do zniesienia, codzień jest ich więcej na całym ciele. Czy moze to być po żelazie? na ulotce pisze ze rzadkimi objawami ubocznymi jest świąd skóry, ale nie ma nic o wysypce. Mi to az tak nie przeszkadza, ale boje sie o dzidziusiasmilie2.gif Czy mogłaby mi jakaś kobietka pomócsmilie2.gif
Krystian
4 lata 1 miesiąc 12 dni
avatar # 20.12.2009 (23:38) Kam-a to wygląda mi jakby na uczulenie ale lepiej zapytaj lekarza .. Ztego co wiem znajome po żelazie nie miały takich efektów ubocznych tylko zaparcia .. hmm..co to może być ..? a może tak poprostu coś się pojawiło jak to w ciązy też czasami tak bywa .. ja do tej pory nie wiem co z tymi plamkami u mnie było smilie1.gif i kilka razy w ciąży mi się tak własnie pojawiały .. teraz narazie ich nie widzę .. a i nie miałamtego po witaminach tak jak myslałam bo je nawet odstawiłam i nic nie dało...
Emilka
5 lat 0 dni
avatar # 24.12.2009 (00:12) Lekarz powiedział, że to zmiany hormonalne i nic na to nie poradzi, nie zlecił żadnych badań choć powiedzialam ze obawiam sie jakiejś chorobysmilie2.gif Z tych krostek robią mi sie ogromne liszaje na całym ciele, a z kazdym dniem jest tego wiekszy wysypsmilie2.gif Nie mam tego tylko na buzi i plecachsmilie2.gif swędzi jak cholerasmilie2.gif
Krystian
4 lata 1 miesiąc 12 dni

Zaloguj się by móc odpowiadać w tym wątku.

Zapisuję... Pozostało znaków 6000

Podobne dyskusje

Odpowiedzi: 4 Dziwna wysypka w ciazy...
Autor: ewelinek89 | Ostatnia odpowiedź: 18.1.2013 (12:35)
Odpowiedzi: 5 Czerwone plamki na udach dziecka
Autor: OlegKaEm | Ostatnia odpowiedź: 26.9.2013 (19:18)
Odpowiedzi: 22 Dziwne uczulenie. Proszę o pomoc
Autor: luumieree | Ostatnia odpowiedź: 11.3.2012 (23:54)
Odpowiedzi: 4 Dziwna wysypka
Autor: stanczaky | Ostatnia odpowiedź: 5.5.2012 (14:09)
Odpowiedzi: 17 Uczulenie na mleko / atopowe zapalenie skóry
Autor: Natki8 | Ostatnia odpowiedź: 10.7.2009 (16:23)