Zamknij

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej polityce prywatności.

Grupa: Badania

avatar # Autor: aniaseb21 Wysłano: 28.11.2013 (20:19) Odpowiedzi: 108

ATOPOWE ZAPALENIE SKÓRY pomocy!

Witajcie. U mojej córeczki stwierdzono AZS dostala masc ze sterydem ktora pomogla zmianie na twarzy....masc robiona w aptece tez pomogla i rozne emolienty. Przez jakis czas byl spokoj ale teraz zmiany wyskoczyly w zgieciach podkolanowych,rak i dzis zobaczylam ze na buzce znow ma krostki...masc sterydowa nie przynosi efektu,masc na recepte stracilawaznosc....Juz nie wiem jak mam jej pomoc smilie2.gif smaruje ja Linomagiem,ladnie natluszcza ale zmiany nie znikaja smilie2.gif POmozcie-napiszcie czym Wy smarujecie Wasze pociechy....bo ja juz trace nadzieje, a tak bardzo ciezko patrzec jak dziecko sie meczy smilie2.gif((( Nie wiemmoze masc cholesterolowa pomoze?!
avatar # 28.11.2013 (20:37) Ja oprocz masci robionych stosowalam i stosuje do tej pory oilatum krem. U nas azs spowodowne jest skaza wiec syn ma ograniczona ilosc bialka mleka krowiego w diecie a jak byl malutki wcale go nie jadl/ pil.
Filipek
5 lat 6 dni
avatar # 28.11.2013 (20:56) 3 miesięcznemu dziecku smarujesz buźkę sterydem ??Kto ci to polecił ?Masakra jakaś!
A na jakiej podstawie macie stwierdzone AZS u tak małego dziecka ??Może to skaza białkowa!

Przy takich zmianach ważne jest natłuszczanie ale na Boga nie smaruj 3 miesięczbego dziecka sterydem oczy.gif

Mam 2 dzieci z bardzo ciężkim przebiegiem atopowego zapalenia więc wiem jak to jest,nieprzespana ani jedna noc odkąd urodziłam pierwsze dziecka,drapanie do krwi masakra nikomu tego nie życzę
Maciej Antoni
5 lat 3 miesiące 2 dni
Karol Michał
3 lata 8 miesięcy 21 dni
Piotr Adam
3 lata 8 miesięcy 21 dni
avatar # 28.11.2013 (20:58) Ja bym ci proponowała maści z witaminą A np rano w południe maść cholesterolowa wieczór kąpiel w emoliencie i natłuszczenie całego ciała np balsamem Z Biodermy Atoderm jest specjalny dla dzieci z atopią!
No i dietę eliminacyjną wprowadź może to od alergii ma zmiany.

Taką skórę trzeba nawilżać nawet kilkanaście razy dziennie jeśli jest taka potrzeba
Maciej Antoni
5 lat 3 miesiące 2 dni
Karol Michał
3 lata 8 miesięcy 21 dni
Piotr Adam
3 lata 8 miesięcy 21 dni
avatar # 28.11.2013 (21:35) Ania a byłaś teraz z Mają u lekarza? jesz dalej mleko i jego pochodne?? mi to się wydaje, że to skaza białkowa... tak jak kiedyś Ci pisałam. Wyeliminuj wszystkie produkty które zawierają białko krowie.

paula napisała:
3 miesięcznemu dziecku smarujesz buźkę sterydem ??Kto ci to polecił ?Masakra jakaś!

moja córcia też miała AZS w 2 m-cu i tak jak Ania dostałam maść sterydową, ale z niewielką jego ilością, stosowałam 5 dni.
Klaudia
2 lata 11 miesięcy 20 dni
avatar # 28.11.2013 (21:50) No też mi się wydaje że jak karmi to musi odrzucić białko i mleko krowie jeśli daje mm musi przejść na bebilon pepti lub nutramign!

Wiesz można steryd dać jeśli się chce nawet i kilkudniowemu dziecku ja jestem temu przeciwna nasza lekarka na szczęście też!

Wiadomo są czasem takie zmiany że steryd jest nieunikniony ale my nie stosujemy dłużej nić 3 dni,ale do 2 roku nie przypominam sobie abym sterydy stosowała
Maciej Antoni
5 lat 3 miesiące 2 dni
Karol Michał
3 lata 8 miesięcy 21 dni
Piotr Adam
3 lata 8 miesięcy 21 dni
avatar # 28.11.2013 (21:52) Sylwina a możesz mi powiedzieć jak to było u ciebie z tym AZS ?Napisałaś że miała je w 2 miesiącu czyli raz w życiu miała AZS a potem już nie miała ??
Maciej Antoni
5 lat 3 miesiące 2 dni
Karol Michał
3 lata 8 miesięcy 21 dni
Piotr Adam
3 lata 8 miesięcy 21 dni
avatar # 28.11.2013 (21:59) Moja córcia miała uczulenie na białko jajka ( tak wyszły testy alergologiczne) i pomagała maść robiona i krem linoeparol
Misia
3 lata 4 miesiące 18 dni
Katarzyna
1 miesiąc 6 dni
avatar # 28.11.2013 (23:51) masc sterydowa dziala tylko miejscowo ,wysypka w tym miesjcu napewno powroci i to ze zdwojona sila, odstaw sterydy i najpierw dowiedz sie od czego jest te uczulenie i wyeliminuj je z diety i problem powinien zniknac.
Majeczka
4 lata 3 miesiące 8 dni
Sebuś
3 lata 2 miesiące 11 dni
avatar # 28.11.2013 (23:52) rowniez polecam oilatum i emolienty
Majeczka
4 lata 3 miesiące 8 dni
Sebuś
3 lata 2 miesiące 11 dni
avatar # 29.11.2013 (09:31) Paula ja dostałam dla małej taką maść robioną w aptece kosztowała z 6 zł chyba, pamiętam że musiałam ją trzymać w lodówce po otwarciu i nie stosować dłużej niż 6 dni. Teraz sama już nie wiem czy to była sterydowa czy cholesterolowa heh nie pamiętam już.... moja Klaudia dostała strasznej wysypki na buzi, klatce piersiowej i brzuszku, w ten czas karmiłam piersią i dokarmiałam mm, jadłam sporo nabiału, pediatra stwierdziła że to jest najprawdopodobniej skaza białkowa. Po 5 dniach stosowania tej maści + kąpanie w krochmalu i wszystko zeszło. Na dokarmianie zapisała nam bebilon pepti i podawałam małej to mleko do 6 m-ca, później pediatra kazała zrobić test prowokacji, z którego wyszło że małej normalne mm nie uczula, więc po jakimś czasie przeszłyśmy całkiem na bebilon zwykły.
Klaudia
2 lata 11 miesięcy 20 dni

Zaloguj się by móc odpowiadać w tym wątku.

Zapisuję... Pozostało znaków 6000

Podobne dyskusje

Odpowiedzi: 12 Atopowe zapalenie skóry
Autor: | Ostatnia odpowiedź: 2.3.2009 (14:34)
Odpowiedzi: 29 AZS (Atopowe Zapalenie Skóry)
Autor: iwona19 | Ostatnia odpowiedź: 18.4.2010 (21:27)
Odpowiedzi: 56 atopowe zapalenie skóry
Autor: dzina123 | Ostatnia odpowiedź: 27.12.2011 (17:56)
Odpowiedzi: 17 Uczulenie na mleko / atopowe zapalenie skóry
Autor: Natki8 | Ostatnia odpowiedź: 10.7.2009 (16:23)
Odpowiedzi: 9 alergia (atopowe zapalenie skór)
Autor: kasia1977 | Ostatnia odpowiedź: 6.3.2009 (12:11)