Zamknij

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej polityce prywatności.

avatar # Autor: Konto nieaktywne Wysłano: 22.5.2012 (14:13) Odpowiedzi: 11

Czy w czasie ciaży można korzystać z usług kosmetycznych?

Jest to moja pierwsza ciąża i była ona zagrożona.Czy jest to możliwe ze w czasie ciąży można pójść do kosmetyczki zrobić hennę i wydepilować brwi woskiem?Jestem w 3 miesiącu ciąży nie wiem czy to dobry pomysł pójść do kosmetyczki bo boję się że to będzie miało jakiś wpływ na dziecko i jego rozwój?Słyszałam że w czasie ciąży nie można malować włosów.Proszę o radę i pomoc
necia25 napisała:
Słyszałam że w czasie ciąży nie można malować włosów.

ja tydzień temu farbowałam włosy a od zawsze sama sobie depiluje brwi i robie henne .Jakoś nie zauwazyłam,zeby to sie odbiło na mojej 1 ciazy.
Julka
5 lat 8 miesięcy 15 dni
Angelika
1 rok 9 miesięcy 0 dni
avatar # Konto nieaktywne 22.5.2012 (15:17) dobrze wiedzieć więc do kosmetyczki idę na całego smilie5.gif pozdrawiam
avatar # 22.5.2012 (15:22) Ja pracuję aktualnie w salonie kosmetycznym i w sumie zdania są podzielone - henna nie szkodzi dziecku jak i też łagodne farby - jednak kolor może nie wyjść taki jak ma być smilie1.gif
Zabiegi na twarz też nie szkodzą smilie1.gif
Śmiało idz do kosmetyczki tylko po prostu powiedz, ze jesteś w ciąży smilie1.gif
Córusia Julusia
5 lat 5 miesięcy 19 dni
Oluś
1 rok 2 miesiące 12 dni
Julia
5 lat 5 miesięcy 19 dni
avatar # Konto nieaktywne 22.5.2012 (15:49) ok dzięki smilie1.gif
avatar # 22.5.2012 (15:55) Ja w ciazy chdzilam na henne regulacje brwi woskiem i wszystko ok bylo
Dawid-Tomasz
5 lat 6 dni
avatar # 23.5.2012 (09:23) w ciazy swobodnie mozesz wykonywac takie zabiegi kosmetyczne.nie polecam tylko robienia paznokci i tipsow akrylowych bo to moze zaszkodzic maluszkowi.
Kuba
5 lat 11 miesięcy 30 dni
avatar # 23.5.2012 (11:21) Ja w dwoch ciazach farbowalam i farbuje wlosy ... ;] mysle ze powinnas jedynie kosmetyczce zglosic smilie3.gif
avatar # 23.5.2012 (13:18) Depilacja brwi i henna napewno nie zaszkodzasmilie1.gif
Oliwia Wiktoria
5 lat 4 miesiące 12 dni
Kacper Józef
2 lata 1 miesiąc 1 dzień
avatar # 25.5.2012 (11:50) spokojnie mozesz farbowac wlosy aczkolwiek fakt ze w ciazy kolor moze byc nie taki jak zamierzono i czasami moze wystapic reakcja alergiczna ktora normalnie nigdy nie wystepowala
henna brwi itp tez bezpieczne
paznokcie rowniez mozna w ciazy robic, nawet zel

jedyny zabieg ktorego nie mozna bylo robic w ciazy to jest peeling kawitacyjny

poza tym kosmetyczka powinna cie poinformowac co mozna a czego nie mozna wykonac smilie1.gif
dawid
8 lat 2 miesiące 13 dni
Nathan
4 lata 4 miesiące 27 dni
avatar # 25.5.2012 (16:47) Spokojnie możesz farbowac włosy i malowac paznokcie oraz robic hennę i depilowac brwi, nic z tych rzeczy nie szkodzi, nie polecam jedynie zakładania i zdejmowania tipsów (aceton używany w Primerze i Cleanerze ) może jednak szkodzic, ja przynajmniej bym z tipsami nie ryzykowała, poza tym odpuściła bym sobie solarium bo po lampach w ciąży przez zmienioną gospodarkę hormonalną mogą wyjśc na skórze plamy, resztę zabiegów wykonuj spokojnie, kremy do ciała też kupuj najlepiej dla kobiet w ciązy, Ja polecam serię Dax Cosmetics dla kobiet w ciązy, są super i nie mam po nich ani jednego rozstępu ani zwiotczałej skóry.
Poza tym nie wierz w zabobony, te zabobony o nie farbowaniu włosów wywodzą się z dawnych czasów gdzie kiedyś rzeczywiście farby były szkodliwe i bardzo ciężkie i mocne i mogły szkodzic, oczywiście idąc do fryzjera poinformuj że jesteś w ciąży wtedy fryzjer użyje mniej utleniacza dzięki temu farba będzie delikatniejsza.
Osobiście polecam baleyage bo wtedy są smarowane farbą same włosy, pasemka a nie cała głowa wraz ze skórą.
ja oczywiście w ciązy robiłam baleyage i to nie raz ale odpuściłam sobie jednak w 1 trymastrze i dzidzia urodziła się zdrowiutka 10 pkt w skali apgar !!!
Helenka
2 lata 9 miesięcy 19 dni

Zaloguj się by móc odpowiadać w tym wątku.

Zapisuję... Pozostało znaków 6000

Podobne dyskusje

Odpowiedzi: 272 Badania w czasie ciąży
Autor: wertiss21 | Ostatnia odpowiedź: 13.8.2008 (12:09)
Odpowiedzi: 4 Fitness w czasie ciąży
Autor: aof | Ostatnia odpowiedź: 5.10.2008 (13:05)
Odpowiedzi: 35 dolegliwosci w czasie ciazy
Autor: foczka23 | Ostatnia odpowiedź: 1.12.2008 (11:52)
Odpowiedzi: 48 antybiotyk w czasie ciazy:(
Autor: verottika | Ostatnia odpowiedź: 19.12.2008 (19:22)
Odpowiedzi: 0 szczepienie w czasie ciazy
Autor: Ania_18 | Ostatnia odpowiedź: 25.2.2009 (13:24)