WIELOWODZIE - Benc.pl

# Autor: czarna8120 Wysłano: 18.4.2013 (16:31) Odpowiedzi: 10

WIELOWODZIE

Witam. Dziewczyny czy któraś z Was spotkała lub sama miała wielowodzie? Wczoraj na usg stwierdziła mi Pani doktor że mam wielowodzie (AFI 20). Kierowała mnie do szpitala ale z przyczyn osobistych na razie nie mogę tam iść. Bardzo proszę o jakieś informacje. Czym mi to grozi? Bardzo się boję bo jestem w 31+2 tc i nie chcę stracić mojego synka....Pomoooocy
# 18.4.2013 (17:24) skoro dostalas skierowanie to co jest wazniejsze ? dziecko czy przyczyna osobosta???? co mzoe byc wazniejsze ??
Sebastian
8 lat 8 miesięcy 0 dni
# 18.4.2013 (21:58) A jak zacznie sie porod a bedziesz miala sprawy osobiste to tez nie pojedziesz na porodowke!?
Amelia
11 lat 1 miesiąc 18 dni
Filip
7 lat 11 miesięcy 16 dni
# 18.4.2013 (22:30) Co to znaczy ,,sprawy osobiste,, ???!! Skoro masz sierowanie do szpitala to nawet jakby sie niebo mialo zawalic to bym tam poszla.... Dziecko jest najwazniejsze!
ADAM
12 lat 6 miesięcy 10 dni
ERIKA
17 lat 4 miesiące 7 dni
# 19.4.2013 (08:55) Sama miałam podejrzenie wielowodzia, z powodu dużego brzucha i cukrzycy typu 1. Na szczęscie jest wszystko ok z Maluchem.

AFI 20 to maksymalna górna norma ilości płynów. Bardzo dobrze że dostałaś skierowanie gdyż w 99% wielowodzie oznacza niezdiagnozowany problem, który TRZEBA leczyć.

Powodów może być wiele jeśli chodzi o Twoje zdrowie, np konflikt serologiczny, nierozpoznana cukrzyca ciążowa, infekcja wewnątrzmaciczna bądź choroba nerek.
Jesli chodzi o powód po stronie dziecka to bardziej skomplikowana sprawa - powody (cyt) - "dystrofia mięśniowa, ośrodkowego układu nerwowego (bezmózgowie), wady cewy nerwowej, zaburzenia chromosomowe, zaburzenia sercowo-naczyniowe czy wrodzone infekcje. Może to być także skutek wad wrodzonych płodu w obrębie twarzoczaszki czy zrośnięcia przełyku".

Na Twoim miejscu nie zastanawiałabym się i jak najszybciej kładła do szpitala.

Powodzenia!
Aleksander
7 lat 6 miesięcy 26 dni
# 19.4.2013 (09:09) matko boska dla Ciebie jakieś przyczyny osobiste są ważniejsze niż dzidzia
Aleksander Dawid
12 lat 28 dni
Jestem w ciąży
WIKTOR
4 lata 3 miesiące 15 dni
# 19.4.2013 (09:37)
czarna8120 napisała:
Czym mi to grozi?
Powinnaś zapytać się raczej... Co grozi Twojemu dziecku.... :/ Trzymam kciuki.
Aleksander
7 lat 6 miesięcy 26 dni
# 19.4.2013 (16:01)
alicjaw napisała:
matko boska dla Ciebie jakieś przyczyny osobiste są ważniejsze niż dzidzia
Ja naprawdę nie mogłam ze względu na to że mam córkę w szpitalu. Dopiero jutro wychodzi.A ja w środę mam kolejne badanie usg aby sprawdzić czy te wody się podnoszą. Jeżeli będzie koniecznośc pójścia do szpitala to pójdę bo nie chcę aby mojemu dziecku coś się stało.Poza tym nigdy nie spotkałam się z wielowodziem nawet nie wiedziałam że coś takiego jest, gdyż w żadnej ciąży tego nie miałam. Dziękuję za odpowiedzi i na pewno będę leżeć do końca żeby tylko wszystko było dobrze.Pozdrawiam.
Wojtuś
7 lat 5 miesięcy 23 dni
Maja
12 lat 3 miesiące 1 dzień
Nikola
16 lat 8 miesięcy 12 dni
# 19.4.2013 (16:42) aaaa to przepraszam ,że się uniosłam
nie zdążyłam nawet zobaczyć ,że masz dzieci

koniecznie się udaj
trzymam kciuki
Aleksander Dawid
12 lat 28 dni
Jestem w ciąży
WIKTOR
4 lata 3 miesiące 15 dni
# 19.4.2013 (18:01) Trzymam kciuki za Ciebie i dzieciaczki Twoje.
Będzie dobrze smilie1.gif
Aleksander
7 lat 6 miesięcy 26 dni
# 20.4.2013 (21:00) Slyszalam ze wielowodzie jest niebezpieczne dla plodu. Ja synka ur wczesniej ale z powodu malowodzia ktore przeszlo w bezwodzie. Na ten temat moglabym sie troszke wiecej wypowiedziec smilie6.gif
Bedzie wszystko oki grunt ze w pore zauwazone
Maja
13 lat 11 miesięcy 21 dni
Nina
12 lat 1 dzień
Michał
8 lat 4 miesiące 15 dni

Zaloguj się by móc odpowiadać w tym wątku.

Zapisuję... Pozostało znaków 6000

# Autor: czarna8120 Wysłano: 18.4.2013 (16:31) Odpowiedzi: 10

WIELOWODZIE

Witam. Dziewczyny czy któraś z Was spotkała lub sama miała wielowodzie? Wczoraj na usg stwierdziła mi Pani doktor że mam wielowodzie (AFI 20). Kierowała mnie do szpitala ale z przyczyn osobistych na razie nie mogę tam iść. Bardzo proszę o jakieś informacje. Czym mi to grozi? Bardzo się boję bo jestem w 31+2 tc i nie chcę stracić mojego synka....Pomoooocy
# 18.4.2013 (17:24) skoro dostalas skierowanie to co jest wazniejsze ? dziecko czy przyczyna osobosta???? co mzoe byc wazniejsze ??
Sebastian
8 lat 8 miesięcy 0 dni
# 18.4.2013 (21:58) A jak zacznie sie porod a bedziesz miala sprawy osobiste to tez nie pojedziesz na porodowke!?
Amelia
11 lat 1 miesiąc 18 dni
Filip
7 lat 11 miesięcy 16 dni
# 18.4.2013 (22:30) Co to znaczy ,,sprawy osobiste,, ???!! Skoro masz sierowanie do szpitala to nawet jakby sie niebo mialo zawalic to bym tam poszla.... Dziecko jest najwazniejsze!
ADAM
12 lat 6 miesięcy 10 dni
ERIKA
17 lat 4 miesiące 7 dni
# 19.4.2013 (08:55) Sama miałam podejrzenie wielowodzia, z powodu dużego brzucha i cukrzycy typu 1. Na szczęscie jest wszystko ok z Maluchem.

AFI 20 to maksymalna górna norma ilości płynów. Bardzo dobrze że dostałaś skierowanie gdyż w 99% wielowodzie oznacza niezdiagnozowany problem, który TRZEBA leczyć.

Powodów może być wiele jeśli chodzi o Twoje zdrowie, np konflikt serologiczny, nierozpoznana cukrzyca ciążowa, infekcja wewnątrzmaciczna bądź choroba nerek.
Jesli chodzi o powód po stronie dziecka to bardziej skomplikowana sprawa - powody (cyt) - "dystrofia mięśniowa, ośrodkowego układu nerwowego (bezmózgowie), wady cewy nerwowej, zaburzenia chromosomowe, zaburzenia sercowo-naczyniowe czy wrodzone infekcje. Może to być także skutek wad wrodzonych płodu w obrębie twarzoczaszki czy zrośnięcia przełyku".

Na Twoim miejscu nie zastanawiałabym się i jak najszybciej kładła do szpitala.

Powodzenia!
Aleksander
7 lat 6 miesięcy 26 dni
# 19.4.2013 (09:09) matko boska dla Ciebie jakieś przyczyny osobiste są ważniejsze niż dzidzia
Aleksander Dawid
12 lat 28 dni
Jestem w ciąży
WIKTOR
4 lata 3 miesiące 15 dni
# 19.4.2013 (09:37)
czarna8120 napisała:
Czym mi to grozi?
Powinnaś zapytać się raczej... Co grozi Twojemu dziecku.... :/ Trzymam kciuki.
Aleksander
7 lat 6 miesięcy 26 dni
# 19.4.2013 (16:01)
alicjaw napisała:
matko boska dla Ciebie jakieś przyczyny osobiste są ważniejsze niż dzidzia
Ja naprawdę nie mogłam ze względu na to że mam córkę w szpitalu. Dopiero jutro wychodzi.A ja w środę mam kolejne badanie usg aby sprawdzić czy te wody się podnoszą. Jeżeli będzie koniecznośc pójścia do szpitala to pójdę bo nie chcę aby mojemu dziecku coś się stało.Poza tym nigdy nie spotkałam się z wielowodziem nawet nie wiedziałam że coś takiego jest, gdyż w żadnej ciąży tego nie miałam. Dziękuję za odpowiedzi i na pewno będę leżeć do końca żeby tylko wszystko było dobrze.Pozdrawiam.
Wojtuś
7 lat 5 miesięcy 23 dni
Maja
12 lat 3 miesiące 1 dzień
Nikola
16 lat 8 miesięcy 12 dni
# 19.4.2013 (16:42) aaaa to przepraszam ,że się uniosłam
nie zdążyłam nawet zobaczyć ,że masz dzieci

koniecznie się udaj
trzymam kciuki
Aleksander Dawid
12 lat 28 dni
Jestem w ciąży
WIKTOR
4 lata 3 miesiące 15 dni
# 19.4.2013 (18:01) Trzymam kciuki za Ciebie i dzieciaczki Twoje.
Będzie dobrze smilie1.gif
Aleksander
7 lat 6 miesięcy 26 dni
# 20.4.2013 (21:00) Slyszalam ze wielowodzie jest niebezpieczne dla plodu. Ja synka ur wczesniej ale z powodu malowodzia ktore przeszlo w bezwodzie. Na ten temat moglabym sie troszke wiecej wypowiedziec smilie6.gif
Bedzie wszystko oki grunt ze w pore zauwazone
Maja
13 lat 11 miesięcy 21 dni
Nina
12 lat 1 dzień
Michał
8 lat 4 miesiące 15 dni

Zaloguj się by móc odpowiadać w tym wątku.

Zapisuję... Pozostało znaków 6000