Zamknij

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej polityce prywatności.

Grupa: Prawo pracy

avatar # Autor: madlenmi Wysłano: 19.8.2013 (14:28) Odpowiedzi: 6

własna działalność gospodarcza

Witam,

Prowadzę własną działalność gospodarczą, na założenie jej dostałam dofinansowanie z Urzędu Pracy i jestem na tzw. małym ZUSie. Mój mąż ma stałą pracę z umową na czas nieokreślony i dodatkowo również prowadzi własną działalność. Czy jako właściciel firmy jednoosobowej mam prawo do urlopu macierzyńskiego? A co z zasiłkiem i becikowym?

Pozdrawiam
avatar # 19.8.2013 (15:33) Hej ja też prowadzę działalność gospodarczą od lutego 2012 roku i byłam na małym Zusie jestem obecnie w 29tc ciąży i przeszłam na duży już ZUS żeby mieć większy zasiłek macierzyński .Płacisz też składkę chorobową ?? bo to jest ważne w razie właśnie macierzyńskiego i zwolnienia L4 .Zasiłek otrzymasz jeśli płacisz regularnie ZUS i masz tą składkę chorobową opłacaną (90 dni przed terminem porodu możesz ją opłacać ,ale lepiej od początku) ja tego nie wiedziałam i właśnie płace od maja dopiero wiec jak by została dalej na małym Zusie to bym grosze dostała jak by mi wyliczyli .Becikowe otrzyma każda rodzina która nie przekracza 1922zł na osobę .
Natalia Daria
3 lata 11 miesięcy 0 dni
Alan Krystian
5 miesięcy 16 dni
avatar # 19.8.2013 (15:33) mama nadzieję że chociaż troszkę zrozumiesz bo troszkę zamieszałam mój post hehehe
Natalia Daria
3 lata 11 miesięcy 0 dni
Alan Krystian
5 miesięcy 16 dni
avatar # 19.8.2013 (16:14) płacę zdrowotną i społeczną składkę, nie chcę przechodzić na duży ZUS bo firmę mam dopiero od początku czerwca i nie przynosi jeszcze takich zysków żeby stać mnie było na płacenie dużego ZUSu a na L4 nie za bardzo chcę przechodzić chyba że będę musiała...
Liliana Zofia
30 dni
avatar # 19.8.2013 (17:06) to idz i zgłoś się do składki chorobowej bo ona się liczy do zasiłku macierzyńskiego i L4
Natalia Daria
3 lata 11 miesięcy 0 dni
Alan Krystian
5 miesięcy 16 dni
avatar # 19.8.2013 (19:34) Trzeba płacić dobrowolne, dodatkowe ubezpieczenie coś ok 58 zł miesięcznie... Najlepiej by było przejść się do zusu i poprosić zeby wszystko wytłumaczyli co i jak...
Oleńka
7 lat 7 miesięcy 9 dni
Leon
3 lata 5 miesięcy 0 dni
Jestem w ciąży
24 tygodnie 6 dni
avatar # 19.8.2013 (20:07) no dobrowolne chorobowe i one na uldze wynosi 11,08zł
Natalia Daria
3 lata 11 miesięcy 0 dni
Alan Krystian
5 miesięcy 16 dni

Zaloguj się by móc odpowiadać w tym wątku.

Zapisuję... Pozostało znaków 6000

Podobne dyskusje