Jak nauczyć niemowlaka samodzielnego zasypiania w łóżeczku? - Strona 5 - Benc.pl

Grupa: Wychowanie

# Autor: Natalja Wysłano: 27.7.2011 (16:52) Odpowiedzi: 48

Jak nauczyć niemowlaka samodzielnego zasypiania w łóżeczku?

Witam wszystkich,

Mam mały problem i liczę na jakieś sprawdzone rady, które pomogą mi go rozwiązać. Otóż jeszcze w ciąży zapowiedziałam sobie, że nie nauczę synka bujania, zasypiania w wózku i wielu innych. Jednak nie we wszystkim udało mi się wytrwać. Początkowo Filip spał w ciągu dnia w łóżeczku bez problemu, głównie dlatego, że zasypiał przy butli. Jednak później spał coraz mniej, czasami woziłam go w wózku ot tak, żeby pooglądał mieszkanie, ale jak miałam zjazdy i był pod opieką babci, już zasypianie w wózku stało się porządkiem dziennym. I tak moje dziecko oduczyło się spania w łóżeczku, a ja nic z tym w pore nie zrobiłam. Probowałam oduczyć go tego przyzwyczajenia, ale wszelkie próby kończyły się fiaskiem, tak więc znalazłam inny sposób, czyli usypiam go w wózku i przekładam do łóżeczka. Jednak Filip ma już 9,5 miesiąca, jest wyjątkowo żywy, a co za tym idzie nawet zasypianie w wózku stało się wyzwaniem, mały siada, wstaje, obraca się itp. Jeżeli któraś z Was miała podobny problem i udało jej się w jakiś sposób nauczyć maluszka zasypiać samodzielnie, proszę o radę. Nie mam już pomysłów. Z góry dziękuję i pozdrawiam smilie1.gif
# Konto nieaktywne 28.7.2011 (22:09) mój nie ma smoczka:-)
# Konto nieaktywne 29.7.2011 (11:55)
Z konta usuniętego napisano:
a my mamy taki że mała nigdzie indziej jak w łóżeczku
możemy sobie ręce podać. Finiek od małego śpi tylko w łóżeczku, bez bujania, bez smoczkasmilie5.gif Tylko jak gdzieś wychodzimy to musimy wracać przed drzemką,albo wychodzić dopiero po drzemce.
przeważnie jak jestem z nią tylko ja to potrafi zasnąć w ciągu paru minut i śpi już o 19 a jak jestesmy oboje to potrafi buszować do 23
dba, żeby rodzice rodzeństwa nie zmajstrowalismilie1.gif
Julia06 napisała:
ze wsadzam ja do lozeczka dostaje dyda bajbaj buzi kocham cie i zmaykam drzwi i ona idzie spi smilie6.gif Zadnego spiewania kolysania itp
my też tak robimy,tylko że bez smoczka.
# 29.7.2011 (12:33) Maja jest uzalezniona od smoczkasmilie3.gif i nie ma mowy zeby zasnela bez
# Konto nieaktywne 29.7.2011 (14:25) mójnie zaleznie o której wstanei rano zawsz eidzie po 13 spac a wieczorem o 20 kompiel czesem przed 20
# 30.7.2011 (16:34) kładz przy nim misie smilie3.gif
powiedz ze na niego patrzą smilie3.gif
# 3.8.2011 (11:21)
mela19 napisała:
kładz przy nim misie smilie3.gif powiedz ze na niego patrzą smilie3.gif
A jak to ma mu pomóc w zasypianiu? ^^ On ma niecałe 10 miesięcy, jeszcze nie rozumie za bardzo. Od kilku dni udaje mi się usypiać Filipa bez wózka, a to już sukces!! smilie5.gif Przed drzemką przebieram mu pupę, a następnie leżymy sobie na łóżku i monotonnym głosem jakiś wierszyk mu mówie. Za pare minut śpi jak zabity smilie1.gif
Filip
10 lat 6 miesięcy 4 dni
# Konto nieaktywne 3.8.2011 (21:05) i tak trzymaj postempy są oby tak dalej:-)cool.gif
# 3.8.2011 (21:14) Natalja fajny sposób smilie1.gif jutro też spróbuje smilie1.gif
u nas zaczyna działać butelka ciepłej herbatki i głaskanie po główce, ale to na noc, w dzień nadal sie nosimy
Martynka
10 lat 9 miesięcy 9 dni
Jestem w ciąży

Zaloguj się by móc odpowiadać w tym wątku.

Zapisuję... Pozostało znaków 6000

Podobne dyskusje

Odpowiedzi: 161 JAk nauczyć dziecko samodzielnego zasypiania?
Autor: sysunia2909 | Ostatnia odpowiedź: 14.1.2012 (22:28)
Odpowiedzi: 17 Nauka samodzielnego zasypiania
Autor: Lilo | Ostatnia odpowiedź: 13.8.2011 (13:20)
Odpowiedzi: 26 w łóżeczku na podusi czy bez?
Autor: trollflicka | Ostatnia odpowiedź: 11.9.2009 (18:58)
Odpowiedzi: 30 Spanie Malucha w Łóżeczku czy z Rodzicami
Autor: fafelki | Ostatnia odpowiedź: 3.12.2008 (08:07)
Odpowiedzi: 20 Jak nauczyc malucha zeby sam zasypial w lozeczku.
Autor: anusia_230808 | Ostatnia odpowiedź: 3.5.2009 (17:11)

Grupa: Wychowanie

# Autor: Natalja Wysłano: 27.7.2011 (16:52) Odpowiedzi: 48

Jak nauczyć niemowlaka samodzielnego zasypiania w łóżeczku?

Witam wszystkich,

Mam mały problem i liczę na jakieś sprawdzone rady, które pomogą mi go rozwiązać. Otóż jeszcze w ciąży zapowiedziałam sobie, że nie nauczę synka bujania, zasypiania w wózku i wielu innych. Jednak nie we wszystkim udało mi się wytrwać. Początkowo Filip spał w ciągu dnia w łóżeczku bez problemu, głównie dlatego, że zasypiał przy butli. Jednak później spał coraz mniej, czasami woziłam go w wózku ot tak, żeby pooglądał mieszkanie, ale jak miałam zjazdy i był pod opieką babci, już zasypianie w wózku stało się porządkiem dziennym. I tak moje dziecko oduczyło się spania w łóżeczku, a ja nic z tym w pore nie zrobiłam. Probowałam oduczyć go tego przyzwyczajenia, ale wszelkie próby kończyły się fiaskiem, tak więc znalazłam inny sposób, czyli usypiam go w wózku i przekładam do łóżeczka. Jednak Filip ma już 9,5 miesiąca, jest wyjątkowo żywy, a co za tym idzie nawet zasypianie w wózku stało się wyzwaniem, mały siada, wstaje, obraca się itp. Jeżeli któraś z Was miała podobny problem i udało jej się w jakiś sposób nauczyć maluszka zasypiać samodzielnie, proszę o radę. Nie mam już pomysłów. Z góry dziękuję i pozdrawiam smilie1.gif
# Konto nieaktywne 28.7.2011 (22:09) mój nie ma smoczka:-)
# Konto nieaktywne 29.7.2011 (11:55)
a my mamy taki że mała nigdzie indziej jak w łóżeczku
możemy sobie ręce podać. Finiek od małego śpi tylko w łóżeczku, bez bujania, bez smoczkasmilie5.gif Tylko jak gdzieś wychodzimy to musimy wracać przed drzemką,albo wychodzić dopiero po drzemce.
przeważnie jak jestem z nią tylko ja to potrafi zasnąć w ciągu paru minut i śpi już o 19 a jak jestesmy oboje to potrafi buszować do 23
dba, żeby rodzice rodzeństwa nie zmajstrowalismilie1.gif
Julia06 napisała:
ze wsadzam ja do lozeczka dostaje dyda bajbaj buzi kocham cie i zmaykam drzwi i ona idzie spi smilie6.gif Zadnego spiewania kolysania itp
my też tak robimy,tylko że bez smoczka.
# 29.7.2011 (12:33) Maja jest uzalezniona od smoczkasmilie3.gif i nie ma mowy zeby zasnela bez
# Konto nieaktywne 29.7.2011 (14:25) mójnie zaleznie o której wstanei rano zawsz eidzie po 13 spac a wieczorem o 20 kompiel czesem przed 20
# 30.7.2011 (16:34) kładz przy nim misie smilie3.gif
powiedz ze na niego patrzą smilie3.gif
# 3.8.2011 (11:21)
mela19 napisała:
kładz przy nim misie smilie3.gif powiedz ze na niego patrzą smilie3.gif
A jak to ma mu pomóc w zasypianiu? ^^ On ma niecałe 10 miesięcy, jeszcze nie rozumie za bardzo. Od kilku dni udaje mi się usypiać Filipa bez wózka, a to już sukces!! smilie5.gif Przed drzemką przebieram mu pupę, a następnie leżymy sobie na łóżku i monotonnym głosem jakiś wierszyk mu mówie. Za pare minut śpi jak zabity smilie1.gif
Filip
10 lat 6 miesięcy 4 dni
# Konto nieaktywne 3.8.2011 (21:05) i tak trzymaj postempy są oby tak dalej:-)cool.gif
# 3.8.2011 (21:14) Natalja fajny sposób smilie1.gif jutro też spróbuje smilie1.gif
u nas zaczyna działać butelka ciepłej herbatki i głaskanie po główce, ale to na noc, w dzień nadal sie nosimy
Martynka
10 lat 9 miesięcy 9 dni
Jestem w ciąży

Zaloguj się by móc odpowiadać w tym wątku.

Zapisuję... Pozostało znaków 6000

Podobne dyskusje

Odpowiedzi: 161 JAk nauczyć dziecko samodzielnego zasypiania?
Autor: sysunia2909 | Ostatnia odpowiedź: 14.1.2012 (22:28)
Odpowiedzi: 17 Nauka samodzielnego zasypiania
Autor: Lilo | Ostatnia odpowiedź: 13.8.2011 (13:20)
Odpowiedzi: 26 w łóżeczku na podusi czy bez?
Autor: trollflicka | Ostatnia odpowiedź: 11.9.2009 (18:58)
Odpowiedzi: 30 Spanie Malucha w Łóżeczku czy z Rodzicami
Autor: fafelki | Ostatnia odpowiedź: 3.12.2008 (08:07)
Odpowiedzi: 20 Jak nauczyc malucha zeby sam zasypial w lozeczku.
Autor: anusia_230808 | Ostatnia odpowiedź: 3.5.2009 (17:11)