Drugie dziecko zmienia wszystko - Benc.pl

Grupa: Wychowanie

# Autor: Konto nieaktywne Wysłano: 11.2.2012 (10:12) Odpowiedzi: 158

Drugie dziecko zmienia wszystko

http://dziecko.onet.pl/73393,6,10,drugie_dziecko_zmienia_wszystko,artykul.html pocieszcie mnie, ze nie jest tak zle bo juz sie boje!!
# 11.2.2012 (10:39) no właśnie też jestem ciekawa jak to jest gdy pojawia sie drugie dziecko, mam nadzieję że to nie oznacza totalnego kosmosu w domusmilie1.gif? Będę śledzić ten wąteksmilie1.gif
Oliwia Wiktoria
11 lat 6 miesięcy 6 dni
Kacper Józef
8 lat 2 miesiące 25 dni
# 11.2.2012 (10:47) ja pamiętam pierwszy rok u mojej przyjaciółki
jednym słowem MASAKRA
różnica między nimi 2 lata 2 msce
ten starszy akurat był oduczany siusiania dla mnie kosmos ten ryczał bo się zsikał młodsz ryczał bo chciał pić
Aleksander Dawid
11 lat 11 miesięcy 15 dni
Jestem w ciąży
WIKTOR
4 lata 2 miesiące 2 dni
# 11.2.2012 (10:55) U mnie (tzn kiedy ja byłam mała i pojawił się brat) było jak w pierwszej sytuacji opisanej w artykule. Mówiłam , że nienawidzę brata i chciałam go wyrzucić. Nic z tego nie pamiętam, ale tak mi to przedstawia mama. W naszym przypadku nigdy nie powstała więź. Teraz jesteśmy sobie praktycznie obcy. Kompletna różnica charakterów. On uważa mnie za wariatkę a ja jego za sztywniakasmilie6.gif Ja byłam dzieckiem wymagającym uwagi a on był cichy i spokojny.

"Joanna Rudzka zauważa, że często popełnianym przez rodziców błędem jest również wymaganie od starszej pociechy, aby z racji swojego wieku i większej dojrzałości rozumiało, że rodzic musi poświęcić maluchowi więcej czasu, czy też, że ma młodszemu ustępować np. oddając zabawkę. Pamiętajmy o tym, że starsze dziecko, zawsze jednak jest dzieckiem, wymaga ono uwagi w równym stopniu, co młodsze."

No tak, a moja mama nic takiego nie robiła i itak było źlesmilie8.gif

Jakoś to będzie dziewczyny!

Co do drugiego przypadku opisanego przypuszczam, że jedynym rozwiązaniem jest pomoc ze strony rodziny. Niektóre matki chcą być bohaterkami 24h na dobę, ale tak się czasem nie da. Jak moje będzie płaczliwe to będzie oddawane do babci i cioci po prostu;P
Madeleine Ann
11 lat 7 miesięcy 3 dni
Oscar Liam
8 lat 5 miesięcy 24 dni
Kieran Jon
5 lat 2 miesiące 0 dni
# Konto nieaktywne 11.2.2012 (10:57) ja to nie mam komu oddac nawet na chwilę
# 11.2.2012 (11:04) Nie martw sie ja tez nie mam komu podrzucic zeby odpoczac chwile i damy sobie radesmilie3.gif Wiecej wiary w siebie kobietosmilie1.gif))
Emilia
11 lat 9 miesięcy 11 dni
Jestem w ciąży
# 11.2.2012 (11:17)
Elizah napisała:
ja to nie mam komu oddac nawet na chwilę
A mąż się nie zajmie 2 dni w tyg? Albo niech na weekend zabiera młodszego z dala, żebyś mogła pospać? Jak jest podział to zawsze łatwiej. Moja matula jakoś dała radę sama, ale ja nie mam zamiaru. Zresztą wielki plan a jeszcze bobek się nie urodził. Może się okazać anielskim dzieckiem.
Madeleine Ann
11 lat 7 miesięcy 3 dni
Oscar Liam
8 lat 5 miesięcy 24 dni
Kieran Jon
5 lat 2 miesiące 0 dni
# 11.2.2012 (11:19) aj tam dziewczyny wszystko do zrobieniasmilie1.gif

mysle ze to duzo zalezy od dziecka starszego jakim poprostu jest i od wieku ,im wieksza roznica tym latwiej jest cokolwiek starszemu wytlumaczyc ,przynajmniej tak mi sie wydaje
a ten opisany przypadek to chyba nad wyraz smilie1.gif

u nas histeryzuje i zabiera zabawki mlodszy a nie starszy a niby to starszy powinien byc zazdrosny a jest na odwrot ,takze wesolosmilie1.gif

mysle ze jak roznica miedzy rodzenstwem jest nie mniejsza jak 3 lata to juz nie jest tak zle, przy mniejszej roznicy napewno moze byc lekki kosmos bo malenkie wymaga opieki a i starsze nie jest jeszcze na tyle duze ze monza spokojnie wszytsko wytlumaczycsmilie1.gif

ja tez od poczatku nie mam komu podrzucac dzieci bo nie mieszkamy w poslce przy rodzinie ,jestem sama bo maz pracuje i daje rade i naprawde nie jest zlesmilie1.gif

bedzie dobrzesmilie1.gif

powodzenia
dawid
14 lat 4 miesiące 7 dni
Nathan
10 lat 6 miesięcy 21 dni
# 11.2.2012 (11:24) a ja co mam powiedziećjezyk.gif
na razie nie chcę nawet myśleć jak to będzie po porodzie, teraz mam wielki strach w oczach i ogromną nadzieję że damy radę
mam nadzieję tylko że życie nie zleje mnie mocno po krzyżach

ja mam trójkę rodzeństwa i nigdy nie było między nami nienawiści czy obojętności, jesteśmy w różnym wieku i na różnym etapie życia ale potrafimy ze sobą rozmawiaćsmilie1.gif podobnie jest z moim mężem i jego rodzeństwemsmilie1.gif mam nadzieję że nasze dzieci też się będą kochałysmilie1.gif
Dominik Józef
11 lat 5 miesięcy 11 dni
Julian Szymon
8 lat 2 miesiące 24 dni
Izabela Wiktoria
8 lat 2 miesiące 24 dni
# 11.2.2012 (11:27) u mnie ja mam wolne od dzieci jak mezulek wraca z pracy ,czyli po godz 17 ferajna jego a ja wtedy odpoczywam ,wychodze gdzies na kawke do kosmetyczki cos dla siebiesmilie1.gif
dawid
14 lat 4 miesiące 7 dni
Nathan
10 lat 6 miesięcy 21 dni
# 11.2.2012 (11:31) Oj dziewczyny, które nie mają komu podrzucić. Ja Wam moje ciotki i babki upierdliwe oddam chętnie! One już teraz łapy wyciągają. Aż mnie to zlekka przaraża, bo niby można w żart obrócić, a czasem mam wrażenie jakbym była inkubatorem jakimś dla ICH maleństwa.
Madeleine Ann
11 lat 7 miesięcy 3 dni
Oscar Liam
8 lat 5 miesięcy 24 dni
Kieran Jon
5 lat 2 miesiące 0 dni

Zaloguj się by móc odpowiadać w tym wątku.

Zapisuję... Pozostało znaków 6000

Podobne dyskusje

Odpowiedzi: 31 Drugie dziecko?
Autor: Karolinka370 | Ostatnia odpowiedź: 1.8.2012 (11:54)
Odpowiedzi: 35 24 lata i drugie dziecko
Autor: | Ostatnia odpowiedź: 17.11.2011 (22:21)
Odpowiedzi: 43 starania o drugie dziecko
Autor: jessunia | Ostatnia odpowiedź: 11.9.2008 (22:47)
Odpowiedzi: 9 drugie dziecko w drodze
Autor: kingus902 | Ostatnia odpowiedź: 10.6.2011 (10:22)
Odpowiedzi: 165 STARANIA O DRUGIE DZIECKO!!!
Autor: | Ostatnia odpowiedź: 27.8.2009 (14:06)

Grupa: Wychowanie

# Autor: Konto nieaktywne Wysłano: 11.2.2012 (10:12) Odpowiedzi: 158

Drugie dziecko zmienia wszystko

http://dziecko.onet.pl/73393,6,10,drugie_dziecko_zmienia_wszystko,artykul.html pocieszcie mnie, ze nie jest tak zle bo juz sie boje!!
# 11.2.2012 (10:39) no właśnie też jestem ciekawa jak to jest gdy pojawia sie drugie dziecko, mam nadzieję że to nie oznacza totalnego kosmosu w domusmilie1.gif? Będę śledzić ten wąteksmilie1.gif
Oliwia Wiktoria
11 lat 6 miesięcy 6 dni
Kacper Józef
8 lat 2 miesiące 25 dni
# 11.2.2012 (10:47) ja pamiętam pierwszy rok u mojej przyjaciółki
jednym słowem MASAKRA
różnica między nimi 2 lata 2 msce
ten starszy akurat był oduczany siusiania dla mnie kosmos ten ryczał bo się zsikał młodsz ryczał bo chciał pić
Aleksander Dawid
11 lat 11 miesięcy 15 dni
Jestem w ciąży
WIKTOR
4 lata 2 miesiące 2 dni
# 11.2.2012 (10:55) U mnie (tzn kiedy ja byłam mała i pojawił się brat) było jak w pierwszej sytuacji opisanej w artykule. Mówiłam , że nienawidzę brata i chciałam go wyrzucić. Nic z tego nie pamiętam, ale tak mi to przedstawia mama. W naszym przypadku nigdy nie powstała więź. Teraz jesteśmy sobie praktycznie obcy. Kompletna różnica charakterów. On uważa mnie za wariatkę a ja jego za sztywniakasmilie6.gif Ja byłam dzieckiem wymagającym uwagi a on był cichy i spokojny.

"Joanna Rudzka zauważa, że często popełnianym przez rodziców błędem jest również wymaganie od starszej pociechy, aby z racji swojego wieku i większej dojrzałości rozumiało, że rodzic musi poświęcić maluchowi więcej czasu, czy też, że ma młodszemu ustępować np. oddając zabawkę. Pamiętajmy o tym, że starsze dziecko, zawsze jednak jest dzieckiem, wymaga ono uwagi w równym stopniu, co młodsze."

No tak, a moja mama nic takiego nie robiła i itak było źlesmilie8.gif

Jakoś to będzie dziewczyny!

Co do drugiego przypadku opisanego przypuszczam, że jedynym rozwiązaniem jest pomoc ze strony rodziny. Niektóre matki chcą być bohaterkami 24h na dobę, ale tak się czasem nie da. Jak moje będzie płaczliwe to będzie oddawane do babci i cioci po prostu;P
Madeleine Ann
11 lat 7 miesięcy 3 dni
Oscar Liam
8 lat 5 miesięcy 24 dni
Kieran Jon
5 lat 2 miesiące 0 dni
# Konto nieaktywne 11.2.2012 (10:57) ja to nie mam komu oddac nawet na chwilę
# 11.2.2012 (11:04) Nie martw sie ja tez nie mam komu podrzucic zeby odpoczac chwile i damy sobie radesmilie3.gif Wiecej wiary w siebie kobietosmilie1.gif))
Emilia
11 lat 9 miesięcy 11 dni
Jestem w ciąży
# 11.2.2012 (11:17)
Elizah napisała:
ja to nie mam komu oddac nawet na chwilę
A mąż się nie zajmie 2 dni w tyg? Albo niech na weekend zabiera młodszego z dala, żebyś mogła pospać? Jak jest podział to zawsze łatwiej. Moja matula jakoś dała radę sama, ale ja nie mam zamiaru. Zresztą wielki plan a jeszcze bobek się nie urodził. Może się okazać anielskim dzieckiem.
Madeleine Ann
11 lat 7 miesięcy 3 dni
Oscar Liam
8 lat 5 miesięcy 24 dni
Kieran Jon
5 lat 2 miesiące 0 dni
# 11.2.2012 (11:19) aj tam dziewczyny wszystko do zrobieniasmilie1.gif

mysle ze to duzo zalezy od dziecka starszego jakim poprostu jest i od wieku ,im wieksza roznica tym latwiej jest cokolwiek starszemu wytlumaczyc ,przynajmniej tak mi sie wydaje
a ten opisany przypadek to chyba nad wyraz smilie1.gif

u nas histeryzuje i zabiera zabawki mlodszy a nie starszy a niby to starszy powinien byc zazdrosny a jest na odwrot ,takze wesolosmilie1.gif

mysle ze jak roznica miedzy rodzenstwem jest nie mniejsza jak 3 lata to juz nie jest tak zle, przy mniejszej roznicy napewno moze byc lekki kosmos bo malenkie wymaga opieki a i starsze nie jest jeszcze na tyle duze ze monza spokojnie wszytsko wytlumaczycsmilie1.gif

ja tez od poczatku nie mam komu podrzucac dzieci bo nie mieszkamy w poslce przy rodzinie ,jestem sama bo maz pracuje i daje rade i naprawde nie jest zlesmilie1.gif

bedzie dobrzesmilie1.gif

powodzenia
dawid
14 lat 4 miesiące 7 dni
Nathan
10 lat 6 miesięcy 21 dni
# 11.2.2012 (11:24) a ja co mam powiedziećjezyk.gif
na razie nie chcę nawet myśleć jak to będzie po porodzie, teraz mam wielki strach w oczach i ogromną nadzieję że damy radę
mam nadzieję tylko że życie nie zleje mnie mocno po krzyżach

ja mam trójkę rodzeństwa i nigdy nie było między nami nienawiści czy obojętności, jesteśmy w różnym wieku i na różnym etapie życia ale potrafimy ze sobą rozmawiaćsmilie1.gif podobnie jest z moim mężem i jego rodzeństwemsmilie1.gif mam nadzieję że nasze dzieci też się będą kochałysmilie1.gif
Dominik Józef
11 lat 5 miesięcy 11 dni
Julian Szymon
8 lat 2 miesiące 24 dni
Izabela Wiktoria
8 lat 2 miesiące 24 dni
# 11.2.2012 (11:27) u mnie ja mam wolne od dzieci jak mezulek wraca z pracy ,czyli po godz 17 ferajna jego a ja wtedy odpoczywam ,wychodze gdzies na kawke do kosmetyczki cos dla siebiesmilie1.gif
dawid
14 lat 4 miesiące 7 dni
Nathan
10 lat 6 miesięcy 21 dni
# 11.2.2012 (11:31) Oj dziewczyny, które nie mają komu podrzucić. Ja Wam moje ciotki i babki upierdliwe oddam chętnie! One już teraz łapy wyciągają. Aż mnie to zlekka przaraża, bo niby można w żart obrócić, a czasem mam wrażenie jakbym była inkubatorem jakimś dla ICH maleństwa.
Madeleine Ann
11 lat 7 miesięcy 3 dni
Oscar Liam
8 lat 5 miesięcy 24 dni
Kieran Jon
5 lat 2 miesiące 0 dni

Zaloguj się by móc odpowiadać w tym wątku.

Zapisuję... Pozostało znaków 6000

Podobne dyskusje

Odpowiedzi: 31 Drugie dziecko?
Autor: Karolinka370 | Ostatnia odpowiedź: 1.8.2012 (11:54)
Odpowiedzi: 35 24 lata i drugie dziecko
Autor: | Ostatnia odpowiedź: 17.11.2011 (22:21)
Odpowiedzi: 43 starania o drugie dziecko
Autor: jessunia | Ostatnia odpowiedź: 11.9.2008 (22:47)
Odpowiedzi: 9 drugie dziecko w drodze
Autor: kingus902 | Ostatnia odpowiedź: 10.6.2011 (10:22)
Odpowiedzi: 165 STARANIA O DRUGIE DZIECKO!!!
Autor: | Ostatnia odpowiedź: 27.8.2009 (14:06)