Zamknij

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej polityce prywatności.

avatar # Autor: MartaVV Wysłano: 25.10.2010 (16:00) Odpowiedzi: 26

Perfekcyjna Pani Domu - PORADY SUPERMAM

Cześć Dziewczyny!
Postanowiłam założyć wątek dla Praktycznych Pań Domu.
Same super pomysły na różne bolączki.

Zacznę pierwsza:

stara plama po atramencie, już po praniu -> na noc zostaw to z kwaskiem albo z sokiem z cytryny, i broń cie Panie Boże octem., bo ocet utrwala

Jak się pozbyć mrówek faraonek?? -> tylko i wyłacznie płytki GLOBOL,nic więcej nie pomogło,ani domowe środki,ani inne chemiczne; cena ok 10 zł. Jeśli nie to to kup w sklepie spożywczym amoniak i posyp go w miejscu gdzie przebywają mrówki.Jest to sposób tani i skuteczny.

jak wytępić mole? trzeba włożyć do szafy skórke od pomarańczy.DZIAŁA

Plamy:
na plamy z kleju - płyn do naczyń i woda
na plamy z katchupu - ocet i woda
na masło, owocowe - roztwór wody z sodą
na atrament - denaturat
wosk- kładziemy ściereczke na zaplamionej tkaninie nastepnie ustawiamy na max żelazko i prasujemy w zaplamionym miejscu. Polożona ściereczka powinna wchłonąć wosk.

Jeśli zdarzyło Ci sie popełnic gafę i wśród białego prania zawieruszyła się kolorowa bielizna, ciemna skarpetka, jak najszybciej namocz zabarwione tkaniny w wybielaczu, nie przekraczaj wyznaczonego czasu. Ponownie upierz i wysusz na słońcu.
avatar # 25.10.2010 (16:55) faktycznie dobre rady smilie1.gif ja ostatnio wyprałam bluzkę wysuszyłam patrzę a tam dwie plamy tłuste wyszorowałam płynem do naczyń jeszcze troszkę polałam plamy tym płynem, zwinęłam i do pralki i ślicznie się wyprało smilie1.gif

ostatnio chciałam odświeżyc ściany, woda do miski wycisnąc pół cytryny i heja szmata na miotłe i w ruch, ściany odświeżone
Tomasz Artur
5 lat 7 miesięcy 17 dni
Dawid Paweł
2 lata 23 dni
MartaVV napisała:
tylko i wyłacznie płytki GLOBOL,nic więcej nie pomogło

płytki Globol są bardzo szkodliwe i zabronione jest ich używanie w pomieszczeniach, gdzie ciągle przebywają ludzie (dom), są nasączone bardzo silną trucizną - te płytki zabijają nawet karaluchy, więc samo za siebie mówi
Antosia
4 lata 3 miesiące 3 dni
avatar # 25.10.2010 (20:24) Witam...

MartaVV napisała:
owocowe - roztwór wody z sodą

czy pomoże na plamy z bobofrutów??
Julia Anna
4 lata 6 miesięcy 26 dni
martus napisała:
płytki Globol są bardzo szkodliwe

to potwierdzę, ja od nich dostałam bardzo silnych duszności także do mieszkania i pokoi nie polecam bo szkoda zdrowia!
Julia Anna
4 lata 6 miesięcy 26 dni
avatar # 26.10.2010 (15:56) Hejsmilie6.gif Ja na plamy stosuje odplamiacz Ariela albo Vanish. Zwykle pomaga.

Dzis przytrafilo nam sie nieszczescie i moja Didi zwymiotowala na wykladzine w salonie. Przy czym sporo tego bylo i pomimo, ze zapralam plamy szamponem do dywanow, nadal brzydko pachnie. Wdzieczna bym byla za rady, jak pozbyc sie tego okropnego zapachu.
Madeleine
5 lat 4 miesiące 10 dni
Oscar Liam
2 lata 3 miesiące 1 dzień
avatar # 26.10.2010 (16:47) z dywanu nie mam pojęcia ale ostatnio koleżanka kupiła sobie mgiełkę do dywanów i kompletów wypoczynkowych może jak byś jeszcze raz wyszorowała i popsikała chociaż nie wiem czy nie będzie gorzej i zapachy się nie wymieszają smilie1.gif

ale wiem jak zlikwidowac brzydki zapach z lodówki smilie6.gif kupic najbardziej śmierdzącą kawe parzoną wysypac np a 2 zakrętki ze słoika i dac do lodówki, po paru dniach wyjąc
Tomasz Artur
5 lat 7 miesięcy 17 dni
Dawid Paweł
2 lata 23 dni
avatar # 26.10.2010 (17:51) mi kiedys lodowka przesmiergła ryba ile ja jej sie naczysciłam nawet octem myłam i ja odmroziłam na kilka dni po 2 miesiacach smród poszedł sobie
kUBA
8 lat 4 miesiące 3 dni
OLIWIA
9 lat 6 miesięcy 14 dni
Mikołaj
4 lata 8 miesięcy 10 dni
oliwka150105 napisała:
mi kiedys lodowka przesmiergła ryba ile ja jej sie naczysciłam nawet octem myłam i ja odmroziłam na kilka dni po 2 miesiacach smród poszedł sobie

no widzisz smilie1.gif a kawa bardzo szybko likwiduje zapach tzn w lodówce śmierdzi kawą ale to lepsze niż ryba hehe a po wyciągnięciu kawy z czasem lodówka będzie miała zapach tego co w lodówce, ja uwielbiam jak robię coś z czosnkiem i wstawie do lodówki a jak otworzę to sam czosnek hehe smilie6.gif
Tomasz Artur
5 lat 7 miesięcy 17 dni
Dawid Paweł
2 lata 23 dni
avatar # 26.10.2010 (18:00) my kupilismy te pochłaniacze zapachu ale gdzie tam smrod był cały czas
kUBA
8 lat 4 miesiące 3 dni
OLIWIA
9 lat 6 miesięcy 14 dni
Mikołaj
4 lata 8 miesięcy 10 dni
oliwka150105 napisała:
my kupilismy te pochłaniacze zapachu ale gdzie tam smrod był cały czas

te pochłaniacze są do niczego smilie1.gif też kiedyś miałam je możesz dac ale jak nic ci w lodówce nie śmierdzi one niby pochłaniają tylko zapach jedzenia
Tomasz Artur
5 lat 7 miesięcy 17 dni
Dawid Paweł
2 lata 23 dni

Zaloguj się by móc odpowiadać w tym wątku.

Zapisuję... Pozostało znaków 6000

Podobne dyskusje

Odpowiedzi: 100 Perfekcyjna Pani Domu
Autor: mam_syna | Ostatnia odpowiedź: 28.2.2013 (14:33)
Odpowiedzi: 115 Urodzi pani bliźniaki!
Autor: Mamcik | Ostatnia odpowiedź: 13.12.2009 (12:11)
Odpowiedzi: 14 Potrzebuje Waszej porady...:)
Autor: Agata829 | Ostatnia odpowiedź: 27.12.2013 (13:11)
Odpowiedzi: 11 Bardzo pilnie potrzebuję porady
Autor: black_orchid | Ostatnia odpowiedź: 3.10.2012 (14:10)
Odpowiedzi: 17 Potrzebuję Waszej porady Drodzy Rodzice
Autor: anetaantenka | Ostatnia odpowiedź: 27.10.2009 (22:40)