Przerwanie stosowania antykoncepcji. - Strona 2 - Benc.pl


# Autor: Agusia88Aga Wysłano: 2.11.2011 (12:09) Odpowiedzi: 13

Przerwanie stosowania antykoncepcji.

Witam.
Otóż moim problemem jest nieświadome przerwanie antykoncepcji- Novynette (brałam przez 8 m-cy). Już wyjaśniam. Ostatnie opakowanie wzięłam do końca, dostałam normalne krwawienie i teraz w poniedziałek (2 dni temu) powinnam wziąć kolejne opakowanie a że głupia nie pomyślałam, że w poniedziałek jednak przychodnia może być zamknięta, nie miałam kolejnej recepty i nie miałam jak wykupić tabletek. W aptece też nie chcieli mi dać, bo poniedziałek to ostatni dzień miesiąca był a jak bym doniosła receptę w środę to już jest listopad a oni na koniec miesiąca muszą się rozliczyć! No i lipa.
Pytanie moje brzmi: czy na ten miesiąc mam przerwać stosowanie wyżej wymienionych tabletek (następne wziąć w dniu pierwszej miesiączki + zabezpieczenie w postaci prezerwatyw) czy zacząć opakowanie od dziś (środy)?
Czy któraś była w podobnej sytuacji i może podzielić się ze swoimi przeżyciami? ;-)
Pozdrawiam Wam :*
# Konto nieaktywne 15.2.2012 (12:50)
nastka92 napisała:
Agusia88Aga napisała:
mogłaby jeszcze któraś się wypowiedzieć...? chodzi mi o zachowanie się jej organizmu w pierwszym miesiącu po odstawieniu...
ja jak mialam odstawienie leków na 3 miesiace żeby organiz odpoczał.. to brzuch ogolnie mnie bola. a @ bylo ciezke, osłabiona bylam przy nim. a z kolei moja kumpela jak odstawiła to było wszystko ok.. bez żadnych huśtawek nastroju itp.. czyli zależy to od kobiety. a jak Ty sie czujesz?
a wiesz co może oznaczać taki ból brzucha i ciężkie znoszenie okresu? Że masz za cienkie endometrium! Weszłam, żeby was ostrzec dziewczyny, brałam tabletki prawie 5 lat, miałam jakieś 2 przerwy. Żaden ginekolog nie powiedział mi, że powinnam robić przerwy, tym bardziej, jeżeli zmieniam tabletki... i że jak odstawię tabletki, to nawet po kilku miesiącach moje endometrium może być za cienkie, co oznacza bardzo nieregularne cykle (choć nie zawsze) i najważniejsze: brak możliwości zajścia w ciążę. Polecam wam przyjrzeć się temu tematowi bardziej. Ja jestem 4 cykle po odstawieniu novynette, a moje endometrium wynosi nie całe 3mm, gdzie norma jest od 8mm (niektórzy przyjmują 6). I powiem Wam, że nigdy więcej nie zdecyduję się na tabletki (mam 23 lata), chyba że będę miała 40 lat i brak planów odnośnie potomstwa. Buziakismilie1.gif i powodzenia smilie3.gif ps. już abstrahując od tego, że mój mąż uważa mnie teraz za seksoholiczkę... nie sądziłam, że tabletki potrafią na prawdę aż tak bardzo wpływać na libido
# 15.2.2012 (21:42) ech... u mnie też minęły 4 m-ce od odstawienia Novynette i kochamy się bez zabezpieczenia i NIC... smilie2.gif muszę poczytać o tym endometrium...
# Konto nieaktywne 16.2.2012 (04:38) Poczytaj koniecznie... bo widzę, że jak na razie jesteś w takiej samej sytuacji jak ja.

Zaloguj się by móc odpowiadać w tym wątku.

Zapisuję... Pozostało znaków 6000

Podobne dyskusje

Odpowiedzi: 80 Problem z endometrium po latach antykoncepcji
Autor: MaryLu | Ostatnia odpowiedź: 19.3.2019 (15:51)


# Autor: Agusia88Aga Wysłano: 2.11.2011 (12:09) Odpowiedzi: 13

Przerwanie stosowania antykoncepcji.

Witam.
Otóż moim problemem jest nieświadome przerwanie antykoncepcji- Novynette (brałam przez 8 m-cy). Już wyjaśniam. Ostatnie opakowanie wzięłam do końca, dostałam normalne krwawienie i teraz w poniedziałek (2 dni temu) powinnam wziąć kolejne opakowanie a że głupia nie pomyślałam, że w poniedziałek jednak przychodnia może być zamknięta, nie miałam kolejnej recepty i nie miałam jak wykupić tabletek. W aptece też nie chcieli mi dać, bo poniedziałek to ostatni dzień miesiąca był a jak bym doniosła receptę w środę to już jest listopad a oni na koniec miesiąca muszą się rozliczyć! No i lipa.
Pytanie moje brzmi: czy na ten miesiąc mam przerwać stosowanie wyżej wymienionych tabletek (następne wziąć w dniu pierwszej miesiączki + zabezpieczenie w postaci prezerwatyw) czy zacząć opakowanie od dziś (środy)?
Czy któraś była w podobnej sytuacji i może podzielić się ze swoimi przeżyciami? ;-)
Pozdrawiam Wam :*
# Konto nieaktywne 15.2.2012 (12:50)
nastka92 napisała:
Agusia88Aga napisała:
mogłaby jeszcze któraś się wypowiedzieć...? chodzi mi o zachowanie się jej organizmu w pierwszym miesiącu po odstawieniu...
ja jak mialam odstawienie leków na 3 miesiace żeby organiz odpoczał.. to brzuch ogolnie mnie bola. a @ bylo ciezke, osłabiona bylam przy nim. a z kolei moja kumpela jak odstawiła to było wszystko ok.. bez żadnych huśtawek nastroju itp.. czyli zależy to od kobiety. a jak Ty sie czujesz?
a wiesz co może oznaczać taki ból brzucha i ciężkie znoszenie okresu? Że masz za cienkie endometrium! Weszłam, żeby was ostrzec dziewczyny, brałam tabletki prawie 5 lat, miałam jakieś 2 przerwy. Żaden ginekolog nie powiedział mi, że powinnam robić przerwy, tym bardziej, jeżeli zmieniam tabletki... i że jak odstawię tabletki, to nawet po kilku miesiącach moje endometrium może być za cienkie, co oznacza bardzo nieregularne cykle (choć nie zawsze) i najważniejsze: brak możliwości zajścia w ciążę. Polecam wam przyjrzeć się temu tematowi bardziej. Ja jestem 4 cykle po odstawieniu novynette, a moje endometrium wynosi nie całe 3mm, gdzie norma jest od 8mm (niektórzy przyjmują 6). I powiem Wam, że nigdy więcej nie zdecyduję się na tabletki (mam 23 lata), chyba że będę miała 40 lat i brak planów odnośnie potomstwa. Buziakismilie1.gif i powodzenia smilie3.gif ps. już abstrahując od tego, że mój mąż uważa mnie teraz za seksoholiczkę... nie sądziłam, że tabletki potrafią na prawdę aż tak bardzo wpływać na libido
# 15.2.2012 (21:42) ech... u mnie też minęły 4 m-ce od odstawienia Novynette i kochamy się bez zabezpieczenia i NIC... smilie2.gif muszę poczytać o tym endometrium...
# Konto nieaktywne 16.2.2012 (04:38) Poczytaj koniecznie... bo widzę, że jak na razie jesteś w takiej samej sytuacji jak ja.

Zaloguj się by móc odpowiadać w tym wątku.

Zapisuję... Pozostało znaków 6000

Podobne dyskusje

Odpowiedzi: 80 Problem z endometrium po latach antykoncepcji
Autor: MaryLu | Ostatnia odpowiedź: 19.3.2019 (15:51)