Zamknij

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej polityce prywatności.

avatar # Autor: Sylwia49 Wysłano: 26.10.2013 (10:45) Odpowiedzi: 12

Czy można ''od tak'' odstawić tabletki antykoncepcyjne?

Witam.
Od dłuższego czasu biorę tabletki anty z wiadomych względów. Teraz niestety wyszła sytuacja że mój partner wyjeżdża na dłuższy czas do pracy za granicę (z założenia 3 miesiące, może się wydłużyć do 6) w tej sytuacji tabletki nie będą mi potrzebne, i mam pytanie. Czy mogę je tak po prostu odstawić a potem do nich wrócić gdy już będę ze swoim partnerem? Jeśli można, to w jaki sposób? Po miesiaczce czy przed? Bo teraz nie widzę sensu w ich braniu. Jestem w połowie opakowania.
Pozdrawiam.
avatar # 26.10.2013 (11:16) możesz je odstawić "od tak" a jak będziesz chciała wrócić, to w pierwszy dzień @ zaczniesz nowe opakowanie
możesz też dokończyć sobie na spokojnie opakowanie i nie zaczynać po prostu kolejnego, to zależy za ile partner wyjeżdża smilie3.gif bo może Ci się jeszcze przydać ochrona przez te kilka dni
Lidia Anna
4 lata 8 miesięcy 1 dzień
Antonina Michalina
2 lata 8 miesięcy 21 dni
avatar # 26.10.2013 (11:38) oczywiście że możesz je odstawić, ale ja doradziłabym dokończyć opakowanie, bo co potem z nimi zrobisz? tylko do wyrzucenia się nadają. pamiętaj też że jak wrócisz do tabletek po +/- kilku miesiącach to przez pierwsze 7 dni wypada stosować dodatkową antykoncepcję.
BL0NDI napisała:
oczywiście że możesz je odstawić, ale ja doradziłabym dokończyć opakowanie, bo co potem z nimi zrobisz? tylko do wyrzucenia się nadają. pamiętaj też że jak wrócisz do tabletek po +/- kilku miesiącach to przez pierwsze 7 dni wypada stosować dodatkową antykoncepcję.
ale jeśli nie będzie uprawiać seksu, to po co ma się truć tymi tabletkami tylko po to, żeby ich nie wyrzucić? jak wróci do tabletek po kilku miesiącach, to tak jakby w ogóle pierwszy raz je brała, więc od pierwszego dnia miesiączki i wtedy zabezpieczenie jest od pierwszej tabletki a nie od 7.
Lidia Anna
Antonina Michalina
2 lata 8 miesięcy 21 dni
avatar # 26.10.2013 (11:46) Autorka nie napisała za ile jej partner wyjeżdża więc dokończenie brania tabletek może sie jeszcze przydać. no i po drugie cykl miesiączkowy nie ulegnie zmianie. a jak tak nagle sie odstawi to nie wiadomo kiedy wystąpi okres.
Ja akurat słyszałam od lekarza o dodatkowym zabezpieczeniu jak sie wznawia branie po kilku miesiącach (sama miałam taką sytuację gdy na 2 miesiące odstawiłam) więc każdy robi co uważa za słuszne.
zresztą nawet u mnie na ulotce piszę że jak sie bierze 1 raz to trzeba sie zabezpieczać przez kolejne 7 dni dodatkowo..
avatar # 26.10.2013 (11:47) najlepiej skończ opakowanie i następnego już nie zaczynaj
jak odstawisz w połowie opakowania to sobie cykl rozchwiejesz
Dominik Józef
5 lat 6 miesięcy 17 dni
Julian Szymon
2 lata 4 miesiące 0 dni
Izabela Wiktoria
2 lata 4 miesiące 0 dni
avatar # 26.10.2013 (13:21) Dziękuję za odpowiedzi smilie1.gif

Mój chłopak wyjeżdża 2 listopada, więc opakowanie oczywiście dokończę bo te 3 tabletki mnie nie zbawią przecież.
BL0NDI napisała:
no i po drugie cykl miesiączkowy nie ulegnie zmianie. a jak tak nagle sie odstawi to nie wiadomo kiedy wystąpi okres
i tak nie będzie wiadomo... najpierw wystąpi krwawienie po odstawieniu, które nie ma zbyt wiele wspólnego z miesiączką. Będzie tak samo wyglądało jeśli przerwie teraz i po zakończeniu opakowania. Później przez kilka tygodni może nie mieć @ zanim wszystko się ureguluje
BL0NDI napisała:
Autorka nie napisała za ile jej partner wyjeżdża więc dokończenie brania tabletek może sie jeszcze przydać.
dlatego pisałam o tym w pierwszym poście smilie3.gif ja biorę od ponad 8 lat, oczywiście z przerwami. Raz na jakiś czas robiłam przerwy, żeby trochę odpocząć, do tego dwie przerwy z okazji ciąż smilie3.gif a jak karmiłam to brałam jednoskładnikowe, teraz dopiero co miałam 3 miesiące przerwy. Zaczęłam brać znów jednoskładnikowe, bo miałam jeszcze 3 opakowania, ale gin powiedział, żeby przestać zrobić przerwę i zacząć normalnie dwuskładnikowe. Też zależy jakie się bierze, bo przy jednoskładnikowych (minipigułkach) trzeba właśnie przez tydzień stosować dodatkową antykoncepcje, ale większość dwuskładnikowych nawet w ulotce ma zawartą informacje, że zabezpieczają od pierwszej tabletki jeśli zaczyna się w pierwszy dzień @
Lidia Anna
Antonina Michalina
2 lata 8 miesięcy 21 dni
avatar # 26.10.2013 (20:10) moim zdaniem, jak ktoś dopiero zaczyna swoją przygodę z tabletkami antykoncepcyjnymi, to tym bardziej powinien konsultować wszelkie zmiany w ich zażywaniu z lekarzem. Dopiero jak już zna reakcje swojego organizmy itd. może ewentualnie robić to na własną rękę.
Lidia Anna
Antonina Michalina
2 lata 8 miesięcy 21 dni
BL0NDI napisała:
no i po drugie cykl miesiączkowy nie ulegnie zmianie. a jak tak nagle sie odstawi to nie wiadomo kiedy wystąpi okres.
na tabsach nie ma cyklu miesiączkowego. Bo nie ma miesiączki smilie1.gif Jest krwawienie - owulacji brak, faz progresteronu brak. Jeśli już w tej chwili nie potrzebujesz zabezpieczenia - od razu odstawiaj.
Aleksander
1 rok 6 miesięcy 19 dni
avatar # 31.10.2013 (09:47) Latte a ja się nie zgadzam, bo znam dwa przypadki gdzie dziewczyny stosując tabletki zaszły w ciąże. I wcale ich nie zapominały ani nie miały przeciwwskazań, jedna 25 lat, druga 20, obie zdrowe. Po prostu tabletki nie dają 100 % skuteczności, i jak masz zajść w ciąże to zajdziesz nawet się zabezpieczając.

Zaloguj się by móc odpowiadać w tym wątku.

Zapisuję... Pozostało znaków 6000

Podobne dyskusje

Odpowiedzi: 3 tabletki antykoncepcyjne a tabletki na odchudzanie pomoccy!!!
Autor: marta22464 | Ostatnia odpowiedź: 17.5.2012 (08:15)
Odpowiedzi: 13 tabletki antykoncepcyjne
Autor: agulaa | Ostatnia odpowiedź: 21.12.2011 (16:03)
Odpowiedzi: 28 Tabletki antykoncepcyjne a biegunka.....
Autor: | Ostatnia odpowiedź: 24.2.2010 (15:59)
Odpowiedzi: 7 tabletki antykoncepcyjne a ciaza
Autor: Ola_Lorek | Ostatnia odpowiedź: 26.9.2013 (22:06)