Zamknij

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej polityce prywatności.

Grupa: Samotna mama

avatar # Autor: Agnes28 Wysłano: 9.9.2013 (23:47) Odpowiedzi: 8

Benefity i pomoc dla samotnej matki w Uk

Witam smilie1.gif
Mieszkam w UK już 7 lat , mam dwoje dzieci , syn 9 lat i córka 3 i 9 miesięcy .
Od bardzo dawno nie układa mi się z mężem , jest coraz gorzej , mąż jest 10 lat starszy .Mamy tylko ślub cywilny , mieszkamy we własnym domu kupionym na kredyt .
Ja z nim nie chcę być to pewne , nie mogę być z mężczyzną który mnie nie szanuje , wyzywa od głupich - no wszystkie epitety na mnie jakie mogą być nawet te wulgarne , mówi to nawet przy dzieciach , mój syn nawet zaczął do mnie żle się odzywać smilie2.gif
Dochodzi też do rękoczynów , przez to stałam się nerwowa , mam już dość takiego życia , ciągły stres nie ma ani dnia spokoju , brak pieniędzy itp.. Ja dopiero teraz zaczęłam pracować od prawie dwuch lat .
Mąż wcześniej pracował na nockę na dzień jakoś nie było dla mnie pracy , teraz od końca sierpnia zaczął pracować w dzień a ja zaczęłam pracę na nocki , dopiero 3 dni , nie bardzo mi to pasuje - praca w nocy ale cóż nie mam wyjścia , przynajmniej będę mieć pieniądze .
Na mnie jest child benefit , mam swoje konto on pobiera child tax credit .
Mówił mi wiele razy że on nie chce być ze mną i się wyprowadzi ale na gatce się kończy ..
Ja oczywiście chcę zostać w tym domu co mieszkamy - 4 pokoje są z ogródkiem , blisko jest do szkoły , wolę żeby to on się wyprowadził sam albo pod przymusem .
Nie wiem gdzie mam iść z tym problemem , i co trzeba załatwić , wypełnić i ile się czeka ..
Mam też problemem z synem , ma zespół aspergera - odmiana autyzmu , diagnoza jest , psycholog była , papiery są .W szkole angielskiej ma pomoc 1:1 , ale robią problemy z lanczem bo on nie chce w szkole jeść lanczu , przy dzieciach nie lubi , woli sam jeść w domu tak samo .W polskiej szkole w sobotę też trzeba go pilnować i w razie problemu z nim trzeba przychodzić do klasy.
Słyszałam że mogłabym dostawać na niego jakieś pieniądze z związku z tą chorobą tylko nie wiem gdzie trzeba się zgłosić , mój mąż miał to załatwić ale jeszcze tego nie załatwił i ciągle trzeba mu coś przypominać .
Także jest beznadziejnie ja nie widzę zgody między nami , nie mogę tak żyć , czasem w ogóle mi się odechciewa żyć .......... smilie2.gif

Jeśli macie jakieś porady to bardzo proszę smilie1.gif
Dziękuję i Pozdrawiam smilie1.gif
avatar # 10.9.2013 (11:42) http://www.benc.pl/grupy/forum/84/watek/2501165/benefity_dla_samotnych_matek_w_uk/ wejdz tutaj, juz o tym dziewczyny pisaly, moze to cos ci pomoze. powodzenia :*
Sebastian
2 lata 7 miesięcy 18 dni
avatar # 10.9.2013 (11:44) cos link mi nie wchodzi, poszukaj watku benefity dla samotnych matek w uk
Sebastian
2 lata 7 miesięcy 18 dni
avatar # 10.9.2013 (17:05) http://www.benc.pl/grupy/forum/84/watek/2501165/benefity_dla_samotnych_matek_w_uk/]www.benc.pl
Majeczka
4 lata 6 miesięcy 9 dni
Sebuś
3 lata 5 miesięcy 12 dni
avatar # 11.9.2013 (23:59) Tak wiem , ja to czytałam smilie1.gif tylko moja sytuacja jest inna . Ja raz pracuję , raz nie przez agencję , i mamy mieszkanie na kredyt . I w związku z tym czy ja mogłabym zostać z dziećmi w tym domu , mąż wyprowadziłby się i czy mogłabym dostawać jakieś dofinansowanie do mieszkania ???
avatar # 12.9.2013 (08:02) a kto bral kredyt na dom? ty czy on? i przed slubem braliscie czy po? jesli po to raczej nie ma obowiazku sie wyprowadzic, chyba ze uzgodnicie to dobrowolnie albo sadzie.
Dotacje do mieszkania to nie wiem jak jest w UK ale w pl to musisz miec chociaz meldunek tymczasowy i jakis tm dochod nie moze przekroczyc.
Sebastian
2 lata 7 miesięcy 18 dni
avatar # 15.9.2013 (21:58) moze porozmawiaj z health visitor, one sie znają na takich róznych rzeczach zazwyczaj
Amelia
5 lat 2 miesiące 25 dni
Adrian
2 lata 2 miesiące 30 dni
avatar # 18.9.2013 (20:03) www.gov.uk
Zuzia
4 lata 7 miesięcy 24 dni
Mikołaj
11 dni
avatar # 18.9.2013 (20:04) Tam masz opisane benefity co i jak możesz wziąć, co do domu to na pewno sprawa nie pójdzie gładko bo to zależy przez kogo został on wzięty.
Zuzia
4 lata 7 miesięcy 24 dni
Mikołaj
11 dni

Zaloguj się by móc odpowiadać w tym wątku.

Zapisuję... Pozostało znaków 6000

Podobne dyskusje

Odpowiedzi: 10 pomoc finansowa dla matki tymczasowo samotnie wychowującej
Autor: waikiki_smile | Ostatnia odpowiedź: 22.3.2011 (12:27)
Odpowiedzi: 16 Praca dla samotnej mamy...
Autor: black_orchid | Ostatnia odpowiedź: 21.11.2011 (14:23)
Odpowiedzi: 46 Benefity dla samotnych matek w UK
Autor: trollflicka | Ostatnia odpowiedź: 2.7.2013 (13:18)
Odpowiedzi: 74 nastoletnie matki
Autor: mamusiaczek | Ostatnia odpowiedź: 26.3.2010 (20:45)
Odpowiedzi: 1190 Nastoletnie matki...
Autor: bajubajka | Ostatnia odpowiedź: 17.12.2010 (10:55)